OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

projektový management

Řízení projektů v IT

V současné době jsou firmy a organizace často v situaci, kdy musejí provádět zásadní změny. Úspěšnost provedení těchto změn závisí na odbornosti, zkušenostech a dostupnosti kapacit specializovaných profesí. V mnoha případech organizace potřebné zkušenosti ani kapacity nemají k dispozici, protože projekty takového rozsahu dosud neprováděly. Typickými případy jsou zavádění nových informačních systémů, inovace IT infrastruktury a rozšiřování výroby a služeb.

Řízení projektu zkušeným projektovým manažerem, který nasadí vhodnou metodiku projektového řízení, je jednou z podmínek úspěšného zvládnutí rozsáhlejší změny.

Také řídíte projekty srdcem?

 „U nás řídíme projekty srdcem.“          skutečný výrok zákazníka

Projekty můžete řídit intuitivně. A může se vám to dařit. S hrdinským nasazením budete řešit problémy, které na nich vznikají. Ale pokud budete vědět, co se v obdobných případech celosvětově používá a je dlouhodobě ověřeno, určitě vám to půjde snadněji. Mnoha problémům budete moci předejít díky použití ověřené projektové metodiky, protože:

 „I slepý divočák občas najde žaludy, ale neškodí vědět, že rostou v dubovém lese.“        David Ogilvy

Jaký je můj přístup k řízení projektu?

V etapách přípravy a plánování projektu stanovím hlavní cíle projektu, vydefinuji rozsah projektu formou popisu produktu a jeho rozpadu, stanovím realistický harmonogram a provedu kalkulaci přiměřeného rozpočtu projektu. Na základě toho zajistím zpracování obsazení projektových rolí, stanovím plán komunikace na projektu a používání projektových dokumentů. Pro vedení projektové dokumentace používám sadu šablon dokumentů vytvořenou na základě znalosti metodiky PRINCE2 a zkušenostmi s jejich používáním na předchozích projektech. 

Už v těchto etapách se snažím identifikovat a popsat rizika projektu a především identifikovat klíčové problémy projektu, na které se bude nutné zaměřit. Za důležité považuji zajištění řízení přínosů formou stanovení odpovědnosti za výsledky projektu

V etapě řízení projektu zajišťuji každodenní vedení projektových týmů, pravidelné vedení schůzek hlavního týmu projektu včetně kontroly úkolů, identifikace rizik, problémů a změn. Podle konkrétní organizace projektu provádím evidenci rizik, problémů a změn stanoveným způsobem a projednávám je na Řídícím výboru projektu nebo na Řídícím výboru projektového portfolia. Následně zajišťuji realizaci rozhodnutí Řídícího výboru formou zadání nových úkolů, změn rozpočtu nebo harmonogramu. 

V etapě uzavření projektu provádím předání projektu včetně zpracování Závěrečné zprávy projektu, která obsahuje vyhodnocení plnění rozpočtu, plnění harmonogramu, naplnění rozsahu projektu, hodnocení dodavatelů, hodnocení členů týmu a další body na základě stanovené podoby tohoto dokumentu.

Kontakt

PRINCE2® je registrovanou ochrannou známkou AXELOS Limited.

 

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.