Projektový manažer pro vaše projekty

Projektový manažer Petr Štochlpraxe v IT20 let řízení projektů50 projektůtelefon a e-mailOPEN

Jmenuji se Ing. Petr Štochl a projekty v IT řídím od roku 1997, kdy jsem také vytvořil první metodiku pro implementaci informačních systémů v prostředí středně velkých firem.

Od roku 2009 pracuji pro své zákazníky jako externí projektový manažer a konzultant pro projektové řízení. Mám zkušenosti s IT projekty v prostředí průmyslu, v telekomunikacích, IT firmách, obchodních firmách, státní správě a korporátní sféře. Pracoval jsem na projektech pro malé firmy, středně velké podniky i v prostředí největší české korporace. V oblasti IT projektů mi pomáhají také předchozí působení v pozicích analytika a konzultanta pro podnikové systémy typu ERP, CRM, HRM, Plánování a řízení výroby, MES a MMS.  

V oblasti zavádění projektového řízení se mi průběžně potvrzuje, že nejúčinnější je postup, který začíná zjištěním potřeb a stavu projektového řízení ve firmě, pokračuje návrhem a úpravami metodiky projektového řízení a končí zaškolením projektových manažerů a klíčových členů týmů
Metodika projektového řízení je stanovením pravidel, jak projekty řídit - tj. především jaké mají být používány pracovní postupy, jaké role pro ně musí být vytvořeny a jaké pro to budou používány dokumenty. Kromě praktických zkušeností mám znalosti metodiky projektového řízení PRINCE2, metodiky řízení programů MSP a metodiky řízení rizik M_o_R. Toto využívám při zavádění projektového řízení pro své zákazníky. Bližší informace naleznete zde.

Metodiky vytvářím podle doporučení standardu PRINCE2, který upravuji podle potřeb projektů zákazníka a zároveň přidávám další techniky a pravidla, která se mi osvědčila za 18 let praxe. Při zavádění projektového řízení provádím školení, až když je vytvořená metodika schválena vedením společnosti zákazníka. Projektoví manažeři a klíčoví členové projektových týmů pak jsou proškoleni přesně na míru potřeb projektů, které budou řídit.

Zkušenosti projektového manažera využívám i pro řízení projektů implementace souladu s GDPR. Více naleznete na www.sluzby-gdpr.cz.

Dokumenty ke stažení

CV CZ

Životopis

v češtině

CV ENG

CV

in english

PRINCE2 Practitioner

Certifikát

PRINCE2 Practitioner

MSP certifikat

Certifikát

Řízení programů MSP

MoR certifikat

Certifikát

Řízení rizik M_o_R

ITIL certifikat

Certifikát

ITIL

                                                                                                                                                                                                                                                                   

Máte-li zájem o spolupráci, využijte kontaktní údaje v patičce stránky nebo zašlete zprávu pomocí tohoto formuláře:

Kolik je 3 + 2?

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.